Upadłość konsumencka a działalność gospodarcza

Jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się jak terminy upadłość konsumencka, a działalność gospodarcza, są ze sobą powiązane? Ciężka sytuacja gospodarcza, kryzys ekonomiczny, czy wzrost cen dóbr i usług powodują recesję na rynku. Finansowe następstwa takiego stanu rzeczy są dotkliwe zarówno dla małych rodzinnych biznesów, jak również ogromnych międzynarodowych koncernów i korporacji. To właśnie w takich okresach upadłość konsumencka dla osób prowadzących działalność gospodarczą może być jedyną opcją na pozbycie się długów. Warto pamiętać, że niekorzystna koniunktura swoje piętno odciska na każdym – na jednoosobowych firmach, osobach fizycznych, jak i dużych przedsiębiorcach. Jakie więc skutki ma upadłość konsumencka dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą? Przeczytaj nasz artykuł, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Upadłość konsumencka a działalność gospodarcza

Warto wiedzieć, jakie konsekwencje dla osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, ma upadłość konsumencką. Przede wszystkim wszelki majątek, który został wypracowany zarówno przed, jak i po ogłoszeniu ostatecznej decyzji o upadłości podlega zarządzającemu nim syndykowi. Trzeba mieć jednak świadomość, że upadłość konsumencka osoby prowadzącej działalność gospodarczą nie jest równoznaczna z oddłużeniem. Upadły konsument koniecznie musi przekazać syndykowi informację o zarejestrowaniu nowej działalności gospodarczej. Co więcej, nie ma przeciwwskazań do założenia i prowadzenia kolejnej działalności, jednak z pewnym zastrzeżeniem. Może być tak, że mimo upadłości konsumenckiej długi z działalności gospodarczej będą musiały być spłacone. W takim wypadku będzie wymagana terminowa spłata należności pożyczkodawcom według harmonogramu ustalonego przez właściwy sąd.

Działalność gospodarcza po upadłości konsumenckiej

Czy zatem założenie i prowadzenie nowej działalności gospodarczej po ogłoszeniu upadłości jest możliwe? Obecnie obowiązujące przepisy prawne nie zawierają w tej materii żadnych ograniczeń. Jednak sytuacja prawna byłego przedsiębiorcy, który zgłasza upadłość konsumencką, jest dość skomplikowana i utrudnia w ogromnym stopniu prowadzenie działalności gospodarczej. Po ogłoszeniu upadłości cały majątek jest przekazany do tzw. masy upadłości, z której finansowe środki przeznaczane są na pokrycie wszystkich wierzycieli. 

Jako kancelaria prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego posiadamy w swoich szeregach zespół prawników z wieloletnim doświadczeniem. Jeśli potrzebujesz dokładnej analizy Twojej sytuacji finansowej i pomocy w obszarze upadłości konsumenckiej to zapoznaj się koniecznie z naszą ofertą. Dzięki nam poznasz odpowiedzi na pytania: ile kosztuje upadłość konsumencka i kto może zgłosić upadłość konsumencką. Oferujemy profesjonalne doradztwo i działanie w dziedzinach takich jak:

Żaden problem nie rozwiąże się sam, więc nie czekaj i już dziś skontaktuj się z nami. Przygotujemy optymalny plan działania, a następnie podejmiemy odpowiednie kroki, które pozwolą zdjąć z Ciebie ciężar długów.


Udostępnij

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobne wpisy

Syndyk a komornik

Syndyk a komornik – czym się różnią

Syndyk a komornik – czym różnią się te dwa podmioty od siebie? W dzisiejszym wpisie na bloga zajmiemy się tematem, który często budzi kontrowersje i może wprowadzać pewne zamieszanie wśród osób niezaznajomionych z tematyką prawną. Pomimo pewnych podobieństw, obie te

Upadłość konsumencka a mieszkanie

Jak zachować mieszkanie przy upadłości? Upadłość konsumencka jest procesem prawnym, który umożliwia dłużnikom uniknięcie dalszego zobowiązania do spłaty swoich długów. Rozpoczęcie postępowania może mieć różne skutki dla mieszkań, niezależnie od tego, czy są one własnością dłużnika, wynajmowane czy współdzielone z

Najczęstsze przyczyny upadłości firm

Ogłoszenie upadłości to trudna i bolesna sytuacja, z którą mierzy się wiele firm. Przyczyny upadłości przedsiębiorstw są różnorodne i często bardzo złożone. Warto jednak zgłębić wiedzę na temat najczęstszych powodów, aby móc się przed nimi skutecznie zabezpieczyć. W tym artykule prześwietlimy przyczyny

Zwierzchowski i Partnerzy Upadłości Restrukturyzacje sp. z o.o.
kontakt@koniecdlugow.pl
537-365-500

Warszawa

ul. Hoża 86,

00-682 Warszawa

Łódź

ul. Gabriela Narutowicza 40/1

90-135 Łódź

Skontaktuj się z nami!