Koniec Długów » Upadłość przedsiębiorców

Upadłość Przedsiębiorców

Sytuacja, w której upadłość spółki staje się realna, budzi obawę wielu przedsiębiorców. Kiedy do niej dochodzi? Mamy z nią do czynienia w momencie, gdy sytuacja ekonomiczna jest zła i nie rokuje poprawy w przyszłości, a więc wtedy, kiedy brak jest przesłanek do skorzystania z procedury przewidzianej w Prawie Restrukturyzacyjnym.

Jeśli chcesz złożyć wniosek o upadłość spółki, zgłoś się do nas. Wyjaśnimy Ci, jak ogłosić upadłość firmy i pomożemy Ci w optymalnym przeprowadzeniu tego procesu.

Upadłość firmy – jak ją ogłosić?

Kiedy ogłosić upadłość spółki lub innego rodzaju przedsiębiorstwa? Decyzję tę należy podjąć niezwłocznie w przypadku zaistnienia stanu niewypłacalności. Upadłość jednoosobowych przedsiębiorców może przynieść korzyści podobne do tych przewidzianych w upadłości konsumenckiej. Po zakończeniu procedury upadłościowej przedsiębiorca może złożyć wniosek o ustalenie planu spłaty wierzycieli bądź, jeśli sytuacja osobista i majątkowa to uzasadnia, o warunkowe umorzenie zobowiązań bez ustalania planu spłaty. Po wykonaniu planu spłaty wierzycieli pozostałe niezaspokojone wierzytelności zostają umorzone, tak jak ma to miejsce w przypadku upadłości konsumenckiej.

Uzyskaj wsparcie profesjonalnej kancelarii

Jak ogłosić upadłość gospodarczą firmy prowadzonej w formie spółki kapitałowej? Przede wszystkim należy złożyć wniosek w odpowiednim terminie. Po zakończeniu postępowania upadłościowego co do zasady spółka zostaje wykreślona z rejestru. Niezaspokojone wierzytelności mogą być wówczas dochodzone od członków zarządu spółki. Aby obronić się przed takimi roszczeniami, członkowie zarządu powinni wykazać, że na czas złożyli wniosek o ogłoszenie upadłości, ewentualnie wykazać, że późniejsze złożenie wniosku nie doprowadziło do pogorszenia sytuacji wierzycieli.

Upadłość firmy to procedura obwarowana wieloma formalnościami – nasza kancelaria prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego doradzi Ci, jak ją ogłosić i będzie wspierać cię w trakcie całego procesu, gdy spółka będzie już w upadłości. W naszej ofercie znajdziesz również usługi z zakresu takich procedur jak:

Skontaktuj się z nami, a we wszystkim Ci pomożemy i przedstawimy realne rozwiązanie Twojej sytuacji.

Syndyk a komornik – czym różnią się te dwa podmioty od siebie? W dzisiejszym wpisie
Czytaj więcej

Zgłoszenie wierzytelności po terminie w postępowaniu upadłościowym może być problemem dla wielu wierzycieli. Warto zrozumieć,
Czytaj więcej

Jak zachować mieszkanie przy upadłości? Upadłość konsumencka jest procesem prawnym, który umożliwia dłużnikom uniknięcie dalszego
Czytaj więcej

Ogłoszenie upadłości to trudna i bolesna sytuacja, z którą mierzy się wiele firm. Przyczyny upadłości przedsiębiorstw są
Czytaj więcej

Zwierzchowski i Partnerzy Upadłości Restrukturyzacje sp. z o.o.
kontakt@koniecdlugow.pl
537-365-500

Warszawa

ul. Hoża 86,

00-682 Warszawa

Łódź

ul. Gabriela Narutowicza 40/1

90-135 Łódź

Skontaktuj się z nami!