Upadłość konsumencka – koszty i cena

Upadłość konsumencka to rozwiązanie, które pozwala pozbyć się długów. Jednak nie jest to proces darmowy. Upadłość konsumencka cena to temat, który interesuje wiele osób chcących pozbyć się długów. Jakie są jej koszty? W tym roku przyjrzymy się poszczególnym składowym.

Jaki jest koszt sporządzenia wniosku o upadłość konsumencką?

Pierwszym kosztem, który jest nieunikniony to opłata złożenie wniosku do sądu. Musi ją ponieść każda osoba chcąca ogłosić upadłość konsumencką. Jednocześnie koszt wniosku wynosi tylko 30 zł i jest jednorazowy.

Samo sporządzenie wniosku jest darmowe – wzór znajdziesz w sieci. Natomiast jeśli chcesz, żeby pomogła Ci kancelaria prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, to musisz doliczyć koszt usług. Więcej o kosztach pomocy prawnej przeczytasz w dalszej części artykułu.

Koszty upadłości konsumenckiej – ile kosztuje procedura upadłościowa?

Praca syndyka jest kluczowa dla efektywności, szybkości, a także kosztów upadłości konsumenckiej. Dlatego bankructwo konsumenckie nie ma odgórnego cennika. Na koszt pracy syndyka wpływa kilka czynników, takich jak:

  • liczba wierzycieli i ich zaangażowanie w sprawę,
  • wielkość masy upadłościowej,
  • poziom skomplikowania sytuacji.

Z najmniejszym wydatkiem mierzą się osoby, które nie posiadają majątku. Ile kosztuje upadłość konsumencka bez majątku? Koszt może zamknąć się nawet w 1000 zł. Ponadto w uzasadnionych przypadkach dłużnik może złożyć wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych.

W przypadku osób, które posiadają majątek, co do zasady koszty likwidacji są pokryte ze środków, które zostały pozyskane ze sprzedaży majątku. Ich wysokość jest zależna od wielkości majątku i jego płynności. Im majątek jest większy i trudniejszy do sprzedania, tym koszty upadłości konsumenckiej są większe.

Upadłość konsumencka – cennik pomocy prawników

Kancelarie prawne, które pomagają ogłosić upadłość konsumencką, rzadko posiadają jasny cennik. Na koszt usług wpływa wiele czynników. Niektóre osoby zastanawiają się, czy to obowiązkowy wydatek.

Procedurę upadłości możesz przeprowadzić osobiście. Jednak jeśli chcesz uniknąć błędów i otrzymać pomoc profesjonalistów, to warto skorzystać ze wsparcia doświadczonych prawników.

Oni doskonale wiedzą, kto może zgłosić upadłość konsumencką. Problem dotyka zwłaszcza przedsiębiorców. Prawnicy przeanalizują sytuację. Czasem lepszym wyborem jest restrukturyzacja firm

Gdy zastanawiasz się, jakie są koszty upadłości konsumenckiej we współpracy z kancelarią, to skontaktuj się z nami, a oszacujemy wydatki.

Upadłość konsumencka koszt – podsumowanie

Każda osoba musi liczyć się wydatkiem 30 zł na wniosek. Natomiast późniejsze koszty zależą od wielu czynników. W przypadku niewielkiej liczby wierzycieli i braku majątku całość może zamknąć się w kwocie do 2000 zł. Bardziej skomplikowane procedury mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy.

W przypadku braku środków warto skorzystać z pomocy prawników – przeanalizują oni sytuacje i doradzą odpowiednie działania.

Udostępnij

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobne wpisy

Upadłość konsumencka a mieszkanie

Jak zachować mieszkanie przy upadłości? Upadłość konsumencka jest procesem prawnym, który umożliwia dłużnikom uniknięcie dalszego zobowiązania do spłaty swoich długów. Rozpoczęcie postępowania może mieć różne skutki dla mieszkań, niezależnie od tego, czy są one własnością dłużnika, wynajmowane czy współdzielone z innymi. W

Najczęstsze przyczyny upadłości firm

Ogłoszenie upadłości to trudna i bolesna sytuacja, z którą mierzy się wiele firm. Przyczyny upadłości przedsiębiorstw są różnorodne i często bardzo złożone. Warto jednak zgłębić wiedzę na temat najczęstszych powodów, aby móc się przed nimi skutecznie zabezpieczyć. W tym artykule prześwietlimy przyczyny

Jak zrestrukturyzować kredyt firmowy?

Ogłoszenie upadłości to trudna i bolesna sytuacja, z którą mierzy się wiele firm. Przyczyny upadłości przedsiębiorstw są różnorodne i często bardzo złożone. Warto jednak zgłębić wiedzę na temat najczęstszych powodów, aby móc się przed nimi skutecznie zabezpieczyć. W tym artykule prześwietlimy przyczyny

Zwierzchowski i Partnerzy Upadłości Restrukturyzacje sp. z o.o.
kontakt@koniecdlugow.pl
537-365-500

Warszawa

ul. Hoża 86,

00-682 Warszawa

Łódź

ul. Gabriela Narutowicza 40/1

90-135 Łódź

Skontaktuj się z nami!