Upadłość konsumencka – koszty i cena

Upadłość konsumencka to rozwiązanie, które pozwala pozbyć się długów. Jednak nie jest to proces darmowy. Upadłość konsumencka cena to temat, który interesuje wiele osób chcących pozbyć się długów. Jakie są jej koszty? W tym roku przyjrzymy się poszczególnym składowym.

Jaki jest koszt sporządzenia wniosku o upadłość konsumencką?

Pierwszym kosztem, który jest nieunikniony to opłata złożenie wniosku do sądu. Musi ją ponieść każda osoba chcąca ogłosić upadłość konsumencką. Jednocześnie koszt wniosku wynosi tylko 30 zł i jest jednorazowy.

Samo sporządzenie wniosku jest darmowe – wzór znajdziesz w sieci. Natomiast jeśli chcesz, żeby pomogła Ci kancelaria prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, to musisz doliczyć koszt usług. Więcej o kosztach pomocy prawnej przeczytasz w dalszej części artykułu.

Koszty upadłości konsumenckiej – ile kosztuje procedura upadłościowa?

Praca syndyka jest kluczowa dla efektywności, szybkości, a także kosztów upadłości konsumenckiej. Dlatego bankructwo konsumenckie nie ma odgórnego cennika. Na koszt pracy syndyka wpływa kilka czynników, takich jak:

  • liczba wierzycieli i ich zaangażowanie w sprawę,
  • wielkość masy upadłościowej,
  • poziom skomplikowania sytuacji.

Z najmniejszym wydatkiem mierzą się osoby, które nie posiadają majątku. Ile kosztuje upadłość konsumencka bez majątku? Koszt może zamknąć się nawet w 1000 zł. Ponadto w uzasadnionych przypadkach dłużnik może złożyć wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych.

W przypadku osób, które posiadają majątek, co do zasady koszty likwidacji są pokryte ze środków, które zostały pozyskane ze sprzedaży majątku. Ich wysokość jest zależna od wielkości majątku i jego płynności. Im majątek jest większy i trudniejszy do sprzedania, tym koszty upadłości konsumenckiej są większe.

Upadłość konsumencka – cennik pomocy prawników

Kancelarie prawne, które pomagają ogłosić upadłość konsumencką, rzadko posiadają jasny cennik. Na koszt usług wpływa wiele czynników. Niektóre osoby zastanawiają się, czy to obowiązkowy wydatek.

Procedurę upadłości możesz przeprowadzić osobiście. Jednak jeśli chcesz uniknąć błędów i otrzymać pomoc profesjonalistów, to warto skorzystać ze wsparcia doświadczonych prawników.

Oni doskonale wiedzą, kto może zgłosić upadłość konsumencką. Problem dotyka zwłaszcza przedsiębiorców. Prawnicy przeanalizują sytuację. Czasem lepszym wyborem jest restrukturyzacja firm

Gdy zastanawiasz się, jakie są koszty upadłości konsumenckiej we współpracy z kancelarią, to skontaktuj się z nami, a oszacujemy wydatki.

Upadłość konsumencka koszt – podsumowanie

Każda osoba musi liczyć się wydatkiem 30 zł na wniosek. Natomiast późniejsze koszty zależą od wielu czynników. W przypadku niewielkiej liczby wierzycieli i braku majątku całość może zamknąć się w kwocie do 2000 zł. Bardziej skomplikowane procedury mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy.

W przypadku braku środków warto skorzystać z pomocy prawników – przeanalizują oni sytuacje i doradzą odpowiednie działania.

Ostatnie wpisy

Organem postępowania upadłościowego powoływanym przez sąd w postanowieniu o ogłoszeniu upadłości jest syndyk. Kto to jest
Czytaj więcej

Posiadasz zobowiązanie finansowe wobec banku i zastanawiasz się, jak prezentuje się temat: upadłość konsumencka a kredyt?
Czytaj więcej

Jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się jak terminy upadłość konsumencka, a działalność gospodarcza, są ze sobą
Czytaj więcej

Upadłość konsumencka a alimenty to zagadnienie, które budzi duże zainteresowanie zarówno wśród tzw. dłużników alimentacyjnych,
Czytaj więcej