Jak uratować firmę od zadłużenia?

Zadłużenie firmy to najgorszy sen przedsiębiorcy, który aktywnie działa na rynku. Niestety nawet wtedy, gdy starania sięgają zenitu, może zdarzyć się kryzysowa sytuacja i doprowadzić do powstania długów. Jak ochronić firmę przed bankructwem, zanim do tego dojdzie? Dzisiaj podpowiemy jakie kroki należy wykonać, aby wyjść na prostą

Kiedy przedsiębiorca znajduje się na granicy zadłużenia firmy? Jak sprawdzić, czy działalność ma jakiekolwiek długi?

Jak sprawdzić firmę, czy jest zadłużona? Na to pytanie chciałby znać odpowiedź każdy, przed kim stoi możliwość podjęcia współpracy z danym przedsiębiorcą lub on sam. Najprostszą drogą będzie oczywiście szczera rozmowa z osobą prowadzącą działalność gospodarczą. Równie dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie wszystkich danych i tego, że działanie firmy nie jest zawieszone w systemach takich jak np. CEIDG.

Jeśli jednak jesteś przedsiębiorcą i czujesz, że za kilka tygodni upadnie Twoja płynność finansowa, warto wszcząć procedury, które mogą uchronić Cię przed popadnięciem w długi u wierzycieli.

Jak wyjść z długów firmowych, czyli praktyczne rady jak uratować działalność od zadłużenia i weryfikować przyszłe działania?

Długi firmowe – jak sobie poradzić z nimi na większą skalę? Jeśli pojawiły się problemy z wypłacalnością przedsiębiorstwa, pierwsze co należy zrobić to spróbować dojść do kompromisu z kontrahentami i wszystkimi wierzycielami. Może to polegać np. na wydłużeniu terminu opłacenia wszystkich faktur i usług lub rozbicie całej kwoty na raty. Po drugiej stronie współpracy również stoją ludzie, dlatego często taki plan wystarcza, aby wychodzenie z długów firmowych nie było większym utrapieniem. 

W ratowaniu firmy pomoże także optymalizacja wszystkich kosztów działalności. Warto przeprowadzić weryfikacje pracowników oraz celów, na które wydawane są pieniądze. Może na pewien czas warto zrezygnować z kilku z nich? 

Ostateczna deska ratunku – postępowanie restrukturyzacyjne 

Jeśli dłużnik nie jest w stanie zrealizować wyżej wymienionych metod na ratowanie przedsiębiorstwa lub się one nie sprawdziły, może przeprowadzić tak zwane postępowanie restrukturyzacyjne. Jako kancelaria prawa restrukturyzacyjnego oferujemy pomoc od początków pojawienia się problemów, aż po ich rozwiązanie i dojście do satysfakcjonującej kondycji finansowej. Celem takiego działania jest rzetelne wprowadzenie układu i planu naprawczego, które pozwolą uniknąć upadłości. Restrukturyzacja firmy to także wiele zalet dla samego przedsiębiorcy. Podczas jej trwania wszczyna się zakaz wypowiadania ważnych umów np. najmu mieszkania czy rozpoczynania kolejnych postępowań egzekucyjnych. 

Podsumowanie – zleć nam zrobienie analizy zadłużenia

Jeśli już wiesz, jak wyjść z długów firmowych, jednak nie chcesz pozostawać samemu w tym procesie, zapraszamy do współpracy. Rzetelnie i szczegółowo sprawdzimy zadłużenie firmy i jaki jest jej majątek. Podpowiemy najlepsze rozwiązania do spłacenia i uregulowania długów. W najgorszym wypadku przedstawimy jak ogłosić upadłość firmy z najmniejszą ilością negatywnych skutków dla przedsiębiorcy. 

Udostępnij

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobne wpisy

Syndyk a komornik

Syndyk a komornik – czym się różnią

Syndyk a komornik – czym różnią się te dwa podmioty od siebie? W dzisiejszym wpisie na bloga zajmiemy się tematem, który często budzi kontrowersje i może wprowadzać pewne zamieszanie wśród osób niezaznajomionych z tematyką prawną. Pomimo pewnych podobieństw, obie te

Upadłość konsumencka a mieszkanie

Jak zachować mieszkanie przy upadłości? Upadłość konsumencka jest procesem prawnym, który umożliwia dłużnikom uniknięcie dalszego zobowiązania do spłaty swoich długów. Rozpoczęcie postępowania może mieć różne skutki dla mieszkań, niezależnie od tego, czy są one własnością dłużnika, wynajmowane czy współdzielone z

Najczęstsze przyczyny upadłości firm

Ogłoszenie upadłości to trudna i bolesna sytuacja, z którą mierzy się wiele firm. Przyczyny upadłości przedsiębiorstw są różnorodne i często bardzo złożone. Warto jednak zgłębić wiedzę na temat najczęstszych powodów, aby móc się przed nimi skutecznie zabezpieczyć. W tym artykule prześwietlimy przyczyny

Zwierzchowski i Partnerzy Upadłości Restrukturyzacje sp. z o.o.
kontakt@koniecdlugow.pl
537-365-500

Warszawa

ul. Hoża 86,

00-682 Warszawa

Łódź

ul. Gabriela Narutowicza 40/1

90-135 Łódź

Skontaktuj się z nami!